سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-E

WS-C3750-24PS-E

23054

Cisco

ریفر
0 2200000
موجود
بهترین شیوه برای خرید سوئیچ WS-C3750-24PS-E در ایران دریافت گارانتی از خریدار می باشد. فروشگاه نت استاک یکی از عرضه کنندگان انواع سوئیچ های سیسکو در ایران ، تمامی محصولات خود را با یکسال گارانتی عرضه می نماید.

 

خرید، قیمت و مشخصات سوئیچ سیسکو  WS-C3750-24PS-E

سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-E از سری 3750 خانواده سوئیچ‌های میان رده سیسکو هستند که برای شبکه‌های متوسط و کوچک طراحی شده اند. در این جا قصد داریم که به بررسی سوئیچ سیسکو  WS-C3750-24PS-E بپردازیم و مشخصات آن را بررسی کنیم. همچنین در پایان یک فهرست از دلایل خرید سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E را ارائه نمائیم. دقت کنید که مجموعه مشخصات اعلام شده در این سوئیچ ممکن است تشابهاتی را با سری 3750X داشته باشد یعنی نسلی بعد از سری 3750


مشخصات سوئیچ C3750-24PS-E
هنگامی که صحبت از سیسکو و محصولات آن می‌شود، باید انتظار شنیدن نام هزاران فناوری جدید را داشته باشید. سوئیچ C3750-24PS-E دارای مجموعه ای از فناوری‌های هوشمند، مجرب و به روز است که توسط یکی از غول‌های بزرگ فناوری به بازار عرضه شده‌ است. در اینجا ما می‌خواهیم به صورت اختصاصی به مشخصات سوئیچ C3750-24PS-E بپردازیم و به صورت آن را بررسی کنیم.
به صورت کلی برای بررسی خرید سوئیچ WS-C3750-24PS-E به چند نکته اساسی باید دقت کنید:
1-    پنل جلوئی : که محل اتصال پورت‌ها و کابل‌ها ارتباطی، LED‌های نمایشگر، پورت‌های اتصال USB و گاهی هم پورت‌های SFP است.
2-    پنل عقبی : که اغلب شامل پورت‌های اتصال کابل برق، منبع‌های تغذیه، خروجی فن‌ها و پورت‌های اتصال شبکه کم تعداد تر است.
3-    سیستم دورنی: شامل مادربرد اصلی، پردازنده، رم، حافظه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات و قطعات امنیتی دیگر؛
4-    سیستم‌های نرم‌افزار: شامل فریمور اصلی، سیستم عامل و نرم‌افزارهای کاربردی و گرافیکی
معرفی کردن هر چهار بخش این موارد برای سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E کار وقت گیری است. در اینجا ما با مجموعه گسترده ای از فناوری‌ها و اصطلاحات فنی روبر هستیم. اما به صورت اختصاری در سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E می‌توان به این مشخصات در هر چهار دسته فوق الذکر اشاره کرد:
•    پورت‌های اترنت به کار رفته در سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E شامل 24 پورت‌ اترنت 10/100 و 2 پورت SFP  است. این پورت‌ها از کانکتورهای RJ-45 بهره می‌گیرند که می‌توانند انتقال داده خوب و با کیفیتی را برای ما انجام دهند. در این پورت‌ها می‌توان از فناوری POE استفاده کرد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
•    پشتیبانی از IPS Image
•    پشتیبانی از پورت های SFP یکی از مهمترین دلایل خرید سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E است. شما اکنون می‌تواند از ماژول‌های استاندارد SFP برای اتصال فیبرهای نوری در این سوئیچ استفاده کنید و ارتباطات پر سرعتی را در راختیار داشته باشید. در سری سوئیچ‌های سیسکو 3750G امکان استفاده از ماژول‌های 100BASE-FX multimode fiber (MMF)، 1000BASE-BX، 1000BASE-SX، 1000BASE-SX، 1000BASE-ZX، 1000BASE-T و Coarse wavelength-division multiplexing (CWDM) وجود دارد.

•    پشتیبانی از فناوری‌های PoE+  و UPOE که سبب می‌شوند پورت‌ها هم انتقال دهنده داده و هم انتقال دهنده جریان برق باشند. استانداردهای نسبتا متنوعی از هر دو فناوری که توسط IEEE و Cisco ارائه شده اند در اینجا مد نظر قرار گرفته اند.

•    ماژول‌های شبکه به کار رفته در سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E بسیار متنوع هستند و هر کدام از آن‌ها امکانات بسیار خوبی را برای پشتیبانی از ارتباطات شبکه در اختیار ما قرار می‌دهند. پنج ماژول 10-Gigabit Ethernet C3KX-NM-10GT ، 10-Gigabit Ethernet C3KX-NM-10GT، 10-Gigabit Ethernet Service Module C3KX-SM-10G، 1-Gigabit Ethernet C3KX-NM-1G و Blank C3KX-NM_BLNK در سری 3750 مورد استفاده قرار می گیرد.

•    یکی از مهمترین موضوعات که شاید کمتر به آن توجه شده باشد، استفاده از چراغ‌های LED با کیفیت تر از سری‌های گذشته در سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E است. این LED‌ها برای گزارش انواع حالت‌های فعالیت سوئیچ‌ها و پورت‌ها به کار گرفته می‌شود. اکنون انواع LED‌ها در این سوئیچ به کار گرفته شده است که سبب درک بهتر شرایط کاری فعالیت سوئیچ می‌گردد.


•    برای ارتباط سخت‌افزار و فریمور در این سوئیچ از مینی پورت‌های USB تیپ B استفاده شده است. این پورت امکان وارد کردن دستورات، ایمیج‌های فریمور و سیستم عامل و سایر موارد را برای ما مهیا می‌کند و از عواملی است که فروش سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E را افزایش داده است. 
•    در سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E از منبع تغذیه‌های متنوعی برای تامین انرژی استفاده شده است. همچنین برای اطمینان از کارکرد مطمئن سوئیچ امکان اضافه کردن دو پاور به یک سوئیچ نیز مهیا شده است. توان مصرفی در این سری از سوئیچ‌ها بسیار مدیریت شده است و در صورتی که پورتی هیچ اطلاعاتی را تبادل نکند، جریان برق آن در حالت استندآپ و خواب قرار می‌گیرد که سبب کاهش مصرف جریان برق به خصوص در شب‌ها و روزهای تعطیل می‌گردد و این ویژگی باعث شده تا اندک افزایش قیمت سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E نسبت به سوئیچ های قبلی سیسکو در نظر گرفته نشود.

•    برای خنک کردن سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E  از فن‌های 12 ولتی قوی و کم صدا استفاده شده است. در هر سوئیچ از دو فن مجزا استفاده شده است که همیشه یک جریان خنک کننده در سوئیچ حضور داشته باشد. جریان هوای خنک از سمت جلوی سوئیچ وارد شده و از قسمت عقب جریان‌های هوای گرم خارجی می‌شوند. برای بهبود جریان هوا در این سوئیچ سوراخ‌هائی در قسمت های کناری آن قرار داده شده است.


دلایل خرید سوئیچ سیسکو‌ C3750-24PS-E
برای آنکه بتوانید به خوبی از تمامی توانائی‌های سوئیچ سیسکو در شبکه خودتان استفاده کنید، نیاز به یک داشبورد مدیریتی بسیار قدرتمند دارید. چیزی که در سوئیچ C3750-24PS-E به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. در زیر برخی از امکانات مدیریتی در سوئیچ‌ سیسکو WS-C3750-24PS-E ارائه شده است که از مهمترین دلایل خرید WS-C3750-24PS-E می باشد.
•    Cisco Network Assistant: 
این دستیار یک نرم‌افزار با رابط کاربری گرافیکی است که به شما امکان مدیریت شبکه خودتان را می‌د‌هد. در اینجا امکاناتی برای مدیریت کردن یک سوئیچ و یا مجموعه‌ای از آن‌ها فراهم آمده است.
•    Device Manager: 
یکی از مهمترین موضوعاتی که شرکت سیسکو برای سوئیچ‌های خود در نظر گرفته است، مدیر داخلی ابزار (Device manger) است. این نرم‌افزار به شما امکان پیکربندی و مدیریت بهینه منابع و بخش‌های مختلف در هر جای شبکه را ارائه می‌کند.
•    Cisco IOS CLI: 
این خط فرمان به شما امکان پیکربندی سوئیچ بدون هیچ رابط گرافیکی را می‌دهد. در اینجا می‌توانید با استفاده از انواع سیستم‌های ارتباطی موجود در شبکه به سوئیچ مورد نظر متصل شده و دستوراتی را برای پیکربندی سوئیچ وارد کنید.
•    Cisco Work Application: 
این مجموعه نرم‌افزار به شما امکاناتی را برای پیکربندی راحت‌تر، مدیریت، نظارت، و عیب‌یابی در شبکه‌هائی که به کمک سوئیچ‌های سیسکو بنا شده‌اند را می‌د‌هد. این مجموعه گاهی به عنوان Cisco Works LAN Management Solution یا به صورت مخف LMS شناخته می‌شود.

•    SNMP network Management:
 این مجموعه یا ایستگاه کاری می‌توانند برای مدیریت پروتکل‌های موجود در شبکه به کار رود. هدف از ارائه این مجموعه ایجاد سازگاری و راحتی در کار با مجموعه نسبتاً گسترده از پروتکل‌هائی است که برای مسیردهی در شبکه به کار گرفته می‌شود. این مجموعه می‌تواند با سیستم‌های مدیریت شبکه مانند HPE ̣Open View یا Sun Net Manager کار کند.

 


 

 
مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C3750-24PS-E

  • سازنده
    Cisco
  • پارت نامبر
    WS-C3750-24PS-E
نظرات کاربران
ارسال نظر
چت با کارشناسان در واتس آپ