نظرسنجی
سوال یک


آی پی فون

آی پی فون یا تلفن های تحت شبکه (IP Phones)

تلفن تحت شبکه (IP Phone) چیست؟ در ابتدا بهتر است با این نکته شروع کنیم که کار یک تلفن تحت شبکه در شماره­گیری شبیه به تلفن­های قدیمی (آنالوگ) است ولی با این تفاوت که می­توانید از پروتکل­های تحت شبکه استفاده نمایید و این به علت استفاده از تکنولوژی IP در این دسته از تلفن­ها می باشد، بطوری که به شما اجازه می­دهد تا روی بستر IP تماس بگیرید و یا روی همین بستر با شما تماس بگیرند.

همانطور که می­بینید در عمل شبیه تلفن­های آنالوگ هستند ولی با تکنولوژی متفاوت ­تری عمل می­کنند. توجه کنید که IP مخفف  Internet Protocolاست که روشی برای انتقال داده روی شبکه داخلی  (LAN) و یا روی شبکه جهانی (WAN) می­باشد.این تکنولوژی دقیقا مشابه روشی است که شما برای انتقال داده روی شبکه خود استفاده می­کنید تا بتوانید اطلاعات را ارسال و دریافت نمایید.

VOIP نیز مخفف Voice over IP است و این واژه اختصاصا برای انتقال صوت روی بستر شبکه به کار می­رود.

اکنون شما می­دانید که یک تلفن تحت شبکه (VOIP Phone) چیست. ولی آیا می­دانید که عملکرد آن به چه نحوی است؟ چه جادویی داخل یک تلفن تحت شبکه کار می­کند؟

خیلی برای شما مفید خواهد بود که از پشت پرده کار یک تلفن تحت شبکه سر در بیاورید. نگران نباشید داستان پیجیده نیست. کار خیلی راحت ­تر از این­هاست. یک (VOIP Phone) در حقیقت مثل یک وسیله خیلی ساده عمل می­کند، تلفن­ IP صدای آنالوگ شما را می­گیرد و آن را به یک بسته دیجیتال تبدیل می­کند تا بتواند داخل یک شبکه حرکت کند و قابل استفاده باشد.

چت با کارشناسان در واتس آپ