چیدمان بلندگوی سقفی تحت شبکه

توسط: اتصال صوت|آخرین به روز رسانی: 1400/06/12
به اشتراک گذاری در:

بلندگو تحت شبکه سقفی (IP Network Ceiling Speaker) یک ابزار جهت پخش صدا از شبکه است که از طریق اجزای مکانیکی انرژی الکتریکی را به انرژی صوتی تبدیل می کند. و یکی از مزایای مهم اسپیکرهای سقفی ip برای نصب در سقف های اداری و بیمارستان ها است.


چیدمان بلندگوهای سقفی تحت شبکه

ما سعی خواهیم کرد همه مطالب مهم را در مورد بلندگوهای سقفی تحت شبکه به طور خلاصه بیان کنیم، مطالب این مقاله کاملا به زبان ساده بیان شده است تا مخاطب بیشتری را پوشش دهد. اگر به دنبال پیاده سازی سیستم پیجینگ تحت شبکه می باشید حتما وقت بگذارید چون به همان اندازه که معماری یک بنا می تواند برای حاضرین جذاب باشد به همان اندازه سیستم صوتی و پیجینگ مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت. 
 

برای بررسی کالاهای مورد نیاز سیستم پیجینگ می توانید اینجا کلیک کنید.


در ابتدا لازم هست به نکته مهمی اشاره کنیم، حواستان باشد که بلندگو های سقفی، راهکار دقیق تر و بلند مدت تری نسبت به بلندگو های دیواری هستند، می توانید لذت همگونی و یکنواختی بیشتری را در سیستم پیجینگ تحت شبکه ای که با بلندگو های سقفی پیاده سازی شده است به دست بیاورید. بلندگو های سقفی صرفا برای پیاده سازی سازی در ساختمان های نوساز و یا ساختمان هایی که حتما با سقف کاذب پیاده سازی شده اند مناسب است. اگر سقف گچی و چوبی دارید و قصد نصب بلندگوی سقفی روکار را دارید، لازم است بدانید چهره ی ظاهری مناسبی نخواهید داشت حتی در صورتی که داکت کشی کنید. 
 اسپیکر های سقفی هم برای پخش موسیقی مناسب هستند و هم برای سیستم پیجینگ ولی نمی توانید از بلندگو های شیپوری انتظار کیفیت خوبی برای شنیدن موسیقی داشته باشید. اسپیکرهای سقفی تحت شبکه برای محیط های اداری، رستوران ها، سینماها، سالن های آمفی تئاتر، سالن جلسات و محل هایی که نویز محیطی زیادی ندارد مناسب است. بگذارید همین جا در مورد نویز محیطی مطالبی را بیان کنیم. نویز در انگلیسی به معنای آلودگی صوتی است اما در علوم مهندسی به سیگنالی ناخواسته گفته می شود که بر سیگنال های دیگر اثر نامطلوب می گذارد، مثلا با اضافه شدن به آن ها باعث تغییر شکل آنها می گردد و در نتیجه باعث اختلال در آن می گردد. در کارخانه ها  و محیط های صنعتی، صدای ماشین آلات به عنوان نویز محیطی می تواند بر صدای خروجی از بلندگو ها تاثیر منفی داشته باشد و باعث تخریب صدای آنها گردد.
عوامل دیگری مانند حرارت هم می تواند باعث ایجاد نویز گردد و صد البته همشنوایی که نوعی نویز ایجاد شده حاصل از وجود میدان های مغناطیسی ناشی از ماشین ها و رله های الکتریکی است. برای اندازه گیری میزان نویز می توانید علاوه بر خرید دستگاه های مخصوص اندازه گیری نویز، از برنامه های کاربردی که قابل نصب بر روی گوشی های تلفن همراه می باشد استفاده نمائید.اپلیکیشن های زیر که قابل نصب روی اندروید و IOS هستند برای اندازه گیری نویز مطلوب هستند: 


Sound Meter Pro 
Sound Detector
Decibel Meter 

چقدر فضا دارید؟ 
لازم هست برای هر فضائی به طور جداگانه نویز را اندازه گیری و از بلندگو های مناسب برای همان فضا استفاده کنیم. متداول ترین اندازه برای بلندگوهای سقفی 3 ، 6 و 8 اینچ است. اصولا بلندگو های 8 اینچی دارای کیفیت بهتری نسبت به سایر بلندگوهای سقفی تحت شبکه هستند. 


بلند گو های 3 اینچی حداکثر 5 وات، بلندگو های 6 اینچی حداکثر 10 و بلندگو های 8 اینچی در بهترین شرایط 30 وات قدرت خروجی خواهند داشت. اگر می خواهید صدای بیشتری از بوفر بلندگو های سقی خارج گردد بهتر است از بلندگو هایی استفاده نمائید که دارای پوشش پلاستیکی و یا پارچه ای در پشت بوفر هستند. بلندگو های سقفی بدون محافظ، میزان قابل توجهی از صدا را به فضای سقف کاذب هدایت می کنند. ارتفاع کف تا سقف برای انتخاب سایز بلندگو ها دارای اهمیت ویژه ای است. اگر سقف شما بلند تر از 4 متر است، بلندگو های 3 و 6 اینچی، هزینه برای شما خواهند داشت و می بایست از بلندگو های سقفی 8 اینچی استفاده نمائید. 


موقعیت هایی که بلندگو در آنها نصب می شود نیز بسیار مهم خواهد بود. مثلا در فضاهای مربع و مستطیل شکل می توانید بر حسب سایز بلندگوها، ارتفاع سقف 3 متر و به نسبت نویز محیطی، مطابق جول ذیل تعداد بلندگو ها در هر 100 متر مربع را انتخاب نمائید. 

 

 

55-68db

69-80db

81-90db

بلندگوی 3 اینچ

3

4.5

6.75

بلندگوی 6 اینچ

2

3

4.5

بلندگوی 8 اینچ

1

1.5

2.25

 

 

 

 

 

 در فضاهای مربع و مستطیل شکل می توانید بر حسب ارتفاع سقف 4 الی 5.5 متر و به نسبت نویز محیطی، مطابق جول ذیل تعداد بلندگو های 8 اینچی در هر 100 متر مربع را انتخاب نمائید: 
  

 

 

55-68db

69-80db

81-90db

3-4

1.5

2.25

3.5

4-5

2

3

4.5

5-6

3

4.5

6.75

 

 

 

 

 

 

 

درصورتی که محیط شما حمام، استخر و یا سایر محیط های دارای رطوبت است باید از بلندگو هایی با سطح حفاظت IP65 و یا IP 66 استفاده نمائید. بلندگوهای سقفی تحت شبکه دارای آمپلی فایر داخلی هستند و نیازی به تامین آمپلی فایر مستقل ندارند. 

برای بررسی کالاهای مورد نیاز سیستم پیجینگ می توانید اینجا کلیک کنید.


اگر بلندگو های اتصال صوت با توان بالاتری نسبت به نیازتان خریداری نمائید ، جای نگرانی ندارد چون می توانید صدای آنها را به صورت نرم افزاری کم و زیاد کنید و اگر توان بلندگو های انتخاب شده کمتر از میزان مورد انتظار باشد باز هم جای نگرانی ندارد چون در سیستم پیجینگ تحت شبکه به آسانی می توانید یک بلندگوی دیگر را از طریق یک پورت شبکه به سیستم خود اضافه کنید.  

قیمت اسپیکر تحت شبکه

برای خرید انواع اسپیکر سقفی تحت شبکه می توانید با مجموعه نت استاک تماس حاصل نماید.

مقالات زیر را مطالعه نماید:
بلندگوی سقفی تحت شبکه مدل PSD-CSS10
اسپیکر سقفی تحت شبکه مدل PSD-CSS5

 

چت با کارشناسان در واتس آپ