واکنش وزارت فاوا در خصوص شبکه فساد برای صدور مجوز

تاریخ انتشار: 14\07\1398
به اشتراک گذاری در:
واکنش وزارت فاوا در خصوص شبکه فساد برای صدور مجوز دفاتر پیشخوان
در واکنش به انتشار گزارشی از وجود باند فساد در وزارت ارتباطات در سایت مشرق، جمال هادیان رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن زیر سوال بردن جزییات این گزارش، وجود باند فساد در سازمان تنظیم مقررات رادیویی را تایید کرد.
او در توییتی نوشت: «مشرق نیوز مدعی وجود باند فسادی در طبقه دوازدهم وزارت ارتباطات شده؛ در حالی که وزارت ارتباطات ۸ طبقه است. گروه مورد اشاره ۲ ماه پیش به دلیل کار چاق کنی توسط حراست شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند. احتمالا فایل های صوتی را خوب گوش نکرده اند و عدد ۳۰۰ میلیون را هم ۵۰۰ نوشته اند».
هادیان همچنین با انتشار بخشی از نامه دفتر حقوقی و بازرسی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خطاب به رییس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 7 تهران نشان داد این سازمان فساد مربوطه را 19 مردادماه به مراجع قضایی گزارش کرده است.
البته توییت هادیان با واکنش سردبیر سایت مشرق نیز مواجه شد و او با بیان این که منظور طبقه 12 سازمان تنظیم مقررات بوده، نوشت: «طبقه ۱۲ ساختمان تنظیم مقررات و محل استقرار جناب ذغالی سردسته مافیا است. ۳۰۰ میلیون عدد وثیقه متهم اصلی است نه میزان ضرر و حق الناس.
فایل های صوتی و اسناد را هم دسته بندی کنید که به زودی باید به نهادهای مربوطه ارائه کنید.»
 
کارچاق کن ها در رگولاتوری
گزارش مشرق درباره فردی است که پس از رد شدن درخواستش برای دریافت مجوز تاسیس دفتر پیشخوان، تلاش کرده است با پرداخت رشوه به فردی که خود را نماینده وزیر ارتباطات معرفی کرده، مجوز دریافت کند. 
همچنین مشرق در پایان این گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را از قول مالباخته تهدید کرده است که «در صورتی که ضرر مالباختگان جبران نشود و آقای وزیر دستور برخورد با متخلفان را ندهد، این اسناد به همراهی اسامی مدیرانی که در این پرونده با تیم فساد همراهی کردند، در اختیارتان می گذارم تا منتشر نمایید».
نکته جالب اینجاست در حالی مالباخته طلبکارانه به دنبال دریافت وجوه پرداختی است که در این داستان خود به پرداخت رشوه و تلاش برای انجام اقدامات غیرقانونی معترف است.
حملات هدفمند ادامه دارد
در همین حال برخی حملات اخیر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به تلاش او برای توقف سرویس های ارزش افزوده ربط می دهند و برخی دیگر آن را موضوعی انتخاباتی می دانند. با این حال به نظر می رسد برنامه ای هدفمند علیه آذری جهرمی شکل گرفته و هر هفته قرار است پرونده ای جدید رو شود.
نخستین حمله درباره اهدای 200 لپ تاپ از سوی همراه اول به نهاد ریاست جمهوری، زیر نظر دفتر آذری جهرمی بود که وزیر ارتباطات اعلام کرد از این موضوع خبر نداشته، و در نهایت لپ تاپ ها به همراه اول مسترد شد.
حمله بعدی باز هم همراه اول و جهرمی را هدف گرفته بود. سردبیر سایت مشرق در توییتی اعلام کرد که همراه اول برای سفر آذری جهرمی به بیرجند هواپیمای اختصاصی اجاره کرده است. ماجرا هم از این قرار بود که برای افتتاح طرح های همراه اول در بیرجند، از آذری جهرمی دعوت شده بود و با توجه به زمان سفر و تعداد زیاد میهمانان، همراه اول هواپیمایی را چارتر کرده بود.
حالا سومین حمله به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شده و پرونده فساد مربوط به مردادماه رو شده است. باید دید این حملات تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.


نظرات کاربران
ارسال نظر
چت با کارشناسان در واتس آپ