نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید

تاریخ انتشار: 24\07\1398
به اشتراک گذاری در:

نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید

 فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات ایران در سرمقاله‌ی شماره 49 ماهنامه‌ی نسل چهارم نوشت:

صنعت ICT کشور برای یافتن سهم واقعی خود در توسعه شبکه های ارتباطی، به مناسبت های مختلف قابلیت های بخش خصوصی و عمومی کشور را به نمایش می گذارد. از جمله این مناسبت ها، مراسم روز جهانی ارتباطات است که امسال و در روز 29 اردیبهشت برگزار شد و در کنار آن، نمایشگاه دستاوردهای ICT هم نمایش داده شد. البته در 12 اردیبهشت ماه امسال کنفرانس بین المللی برق نیز برگزار شد که بخش ICT در دو پنل با عناوین "انتقال تکنولوژی" و "فرصت‌های سرمایه گذاری" حضور پررنگی داشت.

در سال رونق تولید، صنعت مخابرات به عنوان یکی از صنایع کلیدی در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید (از 27 تا 30 تیرماه در نمایشگاه بین المللی تهران) که به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد مشارکت جدی داشت.

نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید؛ بستر ملی و بین المللی برای بخش های دولتی، شرکت های بزرگ مولد و بهره برداری، شرکت های کوچک و متوسط فناور را برای سرعت بخشیدن به نوآوری در فناوری ارتباطات و اطلاعات جهت رشد اقتصادی و منافع اجتماعی فراهم خواهد ساخت.

این مناسبت با حضور تمام ذینفعان برای نمایش راه حل های نوآورانه، به اشتراک گذاری دانش به صورت شبکه ای و بحث و گفت‌وگو با متخصصان برگزار می‌شود.

در غرفه های دولتی؛ پنجره ای به روی فناوری های ICT، پروژه ها، منابع کشور، ابتکارات توسعه نوآوری و فرصت های سرمایه گذاری برای بازارهای نوظهور و توسعه پذیر گشوده و ظرفیت ها به نمایش و تبادل گذاشته می شود.
شرکت های عرضه کننده؛ قابلیت های خود را در معرض دید شرکت‌ها و سازمان‌های کارفرمایی قرار می‌دهند و محصولات نوآورانه و برنامه های کاربردی را با برجسته کردن پروژه های کلیدی، راهکارهای نوین و روش های انتقال معرفی می نمایند.
غرفه های موضوعی؛ با ایجاد راه حل ها و برنامه های مختلف از تشکل ها و غرفه داران مختلف آخرین فکرها و موضوعات موفق فناوری را برای موارد موضوعی خاص مانند شهر هوشمند، ایران هوشمند، اینترنت هوشمند، اینترنت اشیاء و 5G به نمایش می گذارند.
استارت‌آپ‌ها؛ قابلیت های خود را به شرکت های صنعتی متوسط و بزرگ معرفی و زمینه رشد سریع تر خود و همچنین صنعت را فراهم می آورند.
حمایت کنندگان مالی؛ مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (وام وجوه اداره شده) ، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صندوق حمایت از فناوری های پیشرفته)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (صندوق نوآوری و شکوفایی) و بانک‌های تخصصی از جمله پست بانک و بانک صنعت و معدن نحوه تامین تسهیلات مالی را تشریح و زمینه همکاری فراهم می‌شود.
و در نهایت دفاتر و اتاق های مهمان نوازی؛ مستقر در سالن های نمایشگاه زمینه مذاکرات بین بخش های دولتی و خصوصی، کارفرمایان و تامین کنندگان، سرمایه گذاران و سرمایه پذیران و بخش های خصوصی با یکدیگر را در زمانبندی های مشخص و یا بر حسب مورد فراهم می آورد.

لذا نمایشگاه تلکام با رویکردی جدید در اواخر آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

 نظرات کاربران
ارسال نظر
چت با کارشناسان در واتس آپ