فروشگاه نت استاک

ماژول GLC-LH-SM

Cisco GLC-LH-SM module

ویژگی های کالا
یکسال گارانتی
  • __SepehrSimpleProduct__
10 کیلومتر1G
(0) 0
وضعیت :
موجود

ماژول GLC-LH-SM یک ماژول فیبر نوری است که برای اتصال دستگاه های شبکه به یکدیگر استفاده می شود. این ماژول از فناوری فیبر نوری استفاده می کند و امکان انتقال داده ها با سرعت بالا و با کیفیت بالا را فراهم می کند. GLC-LH-SM دارای قابلیت انتقال داده ها برای فواصل طولانی تا 10 کیلومتر است و برای استفاده در محیط های شبکه های کوچک و متوسط مناسب است. این ماژول معمولا در تجهیزات شبکه مانند سوئیچ و روتر استفاده می شود و بهبود عملکرد و پایداری شبکه را تضمین می کند.
 

سیسکو اورجینال     GLC-LH-SM   بسته         SFP  
حداکثر نرخ داده 1000 مگابیت بر ثانیه طول موج 1310 نانومتر
حداکثر فاصله کابل 10 کیلومتر نوع کابل MMF/SMF
رابط ال سی دوبلکس     پشتیبانی DOM خیر
TX Power -9.5 ~ -3dBm     حساسیت گیرنده  
محدوده دمای تجاری 0 تا 70 درجه سانتی گراد (32 تا 158 درجه فارنهایت) پروتکل ها     SFF-8472 MSA سازگار، IEEE 802.3ah-2004


معرفی ماژول GLC-LH-SM

ماژول سیسکو GLC-LH-SM یکی از محصولات پرطرفدار در دنیای شبکه های کامپیوتری است که به کاربران امکان ارتباط با فاصله های بزرگ را فراهم می کند. این ماژول با استفاده از فناوری فیبر نوری اطلاعات را با سرعت بالا و کیفیت عالی انتقال می دهد. GLC-LH-SM دارای طراحی کوچک و جمع و جور است که به کاربران امکان نصب آسان و سریع را می دهد. این ماژول قابلیت اتصال به تجهیزات سیسکو و دیگر تجهیزات شبکه از طریق پورت های اترنت را دارا است و به کاربران امکان ایجاد ارتباطات پایدار و قابل اعتماد را می دهد.
استفاده از ماژول سیسکو GLC-LH-SM منجر به بهبود کیفیت ارتباطات شبکه و افزایش سرعت انتقال اطلاعات می شود. این ماژول مناسب برای استفاده در محیط های کسب و کار، دانشگاه ها، بیمارستان ها و سازمان های دولتی است. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و عملکرد برتر ماژول سیسکو GLC-LH-SM توصیه می شود که در تجهیزات شبکه خود از این ماژول استفاده کنید تا ارتباطات شبکه خود را بهبود بخشید و بهترین تجربه استفاده را برای کاربران خود فراهم کنید.
 

مزایای استفاده از ماژول GLC-LH-SM 

  • هات پلاگ بودن 
  • قابلیت ارسال و دریافت گیگابیتی 
  • مناسب برای استفاده در سوئیچ های اکسس



بیشتر بدانید:  ماژول سیسکو QSFP-100G-SR4-S
 

کاربرد ماژول سیسکو GLC-LH-SM در زیرساخت فیبر نوری 

ماژول فیبر نوری سیسکو (Cisco Fiber Optic Module) مدل GLC-LH-SM سخت افزاری برای اتصال دو دستگاه سوئیچ، روتر و یا فایروال شبکه از طریق پورت SFP است. لازم است پیش از خرید ماژول GLC-LH-SM اقدام به بررسی آن ماژول نمائید. ماژول سیسکو GLC-LH-SM نوعی ماژول فرستنده و گیرنده سیسکو از نوع 1000BASE-LX/LH است و از جمله ماژول های رایج SFP در ماژول های سیسکو است.

ماژول سیسکو GLC-LH-SM با کانکتور LC  کار می کند که نسبت به کانکتورهای SC اندازه کوچکتری دارند. ماژول GLC-LH-SM قابلیت تعویض HOT SWAPP دارد یعنی بدون نیاز به خاموش و روشن کردن سوئیچ می توان آن را جدا کرد و یا به پورت SFP متصل کرد. البته کمپانی سیسکو در سال 2013 اعلام کرد که قرار است فروش ماژول سیسکو GLC-LH-SM را به پایان رسانده و ماژول GLC-LH-SMD را جایگزین آن نماید. با این حال هنوز بسیاری از مردم دنیا تمایل به تهیه ماژول سیسکو GLC-LH-SM دارند.  
 

نصب ماژول GLC-LH-SM

ماژول GLC-LH-SM یک مبدل رابط گیگابیتی است که سوئیچ ها و روترهای شما را به شبکه پیوند می دهد. این ماژول یک ماژول فیبر نوری است که برای اتصال دستگاه‌های شبکه به یکدیگر استفاده می‌شود. برای نصب این ماژول، ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و ماژول را به درگاه مربوطه متصل کنید. سپس دستگاه را روشن کنید و تنظیمات لازم را در آن انجام دهید. با انجام این مراحل، ماژول GLC-LH-SM به درستی نصب خواهد شد و شما می‌توانید از آن برای اتصال دستگاه‌های خود استفاده کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.
 

مشخصات فنی ماژول GLC-LH-SM

ماژول فرستنده-گیرنده SFP با پارت نامبر GLC-LH-SM یک راه‌حل قدرتمند برای اتصال شبکه‌های فیبر نوری است. این ماژول با دو کانکتور LC و فناوری اتصال سیمی طراحی شده است و قابل استفاده با فیبرهای MMF/SMF است. با فرم فاکتور Plug-in module، این ماژول دارای طول موج نوری 1310 نانومتر و سرعت انتقال داده 1 Gbps است.

هسته با قطر 62.5 میکرومتر و مصرف برق 1 وات، این ماژول قادر به انتقال داده‌ها به فواصل حداکثر 550 متر با فیبر MMF و 10 کیلومتر با فیبر SMF است. این ماژول با نوع کابل کشی 1000BASE-LX/LH سازگار بوده و پروتکل‌های IEEE 802.3ah-2004، IEEE 802.3z، SFF-8472، SFP MSA (INF-8074i) را پشتیبانی می‌کند.
 

قیمت و خرید ماژول سیسکو GLC-LH-SM

فیبر استفاده شده در ماژول سیسکو GLC-LH-SM از نوع SMF / MMF است. در نوع فیبر SMF مسافت قابل ارسال 10 کیلومتر و در نوع MMF برابر با 550 متر است. این ماژول دیتا را با طول موج 1310NM ارسال و دریافت می کند. کمترین طول موج ماژول سیسکو GLC-LH-SM برابر با 1270nm و بیشترین طول موج آن برابر با 1355nm است.

سایز هسته این ماژول برابر با 62.5 میکرو متر است. قدرت ارسال در ماژول GLC-LH-SM بین -3 تا -9.5 و قدرت دریافت آن بین 0 تا -17 دسیبل متر است. حداکثر تلفات درج کانال بر حسب دسی بل (بر اساس نوع فیبر) در نوع MMF برابر با 2.4dB و در SMF برابر با 6dB است. ماژول GLC-LH-SM در حالت سینگل(تک) مد مورد استفاده قرار می گیرد.

ماژول سیسکو GLC-LH-SM از Multisource Agreement یا MSA پشتیبانی می کندو نرخ انتقال داده در آن به 1GB می رسد و با دستورالعمل های استاندارد IEEE802.3Z منطبق شده است. ماژول GLC-LH-SM از دو LED برای نمایش ارسال و دریافت دیتا بهره مند است.  
 

نحوه خرید ماژول GLC-LH-SM

برای خرید ماژول GLC-LH-SM کافیست به فروشگاه های آنلاین مختلفی در ایران سر بزنید تا بتوانید با قیمت، گارانتی و بسته بندی های مختلف آن را پیدا کنید. در بخش قبلی اشاره کردیم که بسیاری از فروشنده های سیسکو در زمان خرید ماژول سیسکو GLC-LH-SM قیمت‌های بسیار پایین تری اعلام می کنند. دلیل اصلی این است که هیچ یک از ماژول های آکبند موجود در بازار اورجینال یا تائید شده توسط شرکت سیسکو نیستند.

این ماژول ها به صورت OEM و توسط کمپانی های دیگری و در کیفیت های مختلفی ساخته می شوند. کیفیتی که حتی ممکن است گاها برابر و یا بهتر از محصول اورجینال نیز باشد. بهترین شیوه برای خرید ماژول سیسکو GLC-LH-SM در ایران دریافت گارانتی برای محصولات OEM است. فروشگاه نت استاک یکی از عرضه کنندگان انواع ماژول های سیسکو در ایران، تمامی محصولات خود را با یکسال گارانتی تعویض عرضه می نماید.
 

قیمت ماژول GLC-LH-SM در بازار سیسکوی ایران

بسیاری از مشتریانی که برای اطلاع از قیمت ماژول GLC-LH-SM نت استاک تماس می گیرند، سوالی می پرسند که ما هم اکنون به آن پاسخ می دهیم. قیمت GLC-LH-SM در لیست سیسکو 1103 دلار می باشد ولی با تخفیفی که پارتنر های طلایی سیسکو دارند 85 درصد ارزانتر نسبت به قیمت لیست می فروشند. چرا فروشنده های سیسکو این محصول را در ایران با قیمت های نازلتری به فروش می رسانند. این سوال را در بخش بعدی پاسخ خواهیم داد. 
 

سوالات پر تکرار

آیا GLC-LH-SM با سرعت 100 پایه کار می کند؟

بر اساس تئوری GLC-LH-SMD یک فرستنده گیرنده 1 گیگابیت در ثانیه است و سرعت آن فقط روی 1 گیگابیت در ثانیه ثابت است. با این حال، نسخه سازگار ما می تواند به عنوان چند نرخی در سرعت 100Base کار کند.
 

فاصله سیسکو GLC-LH-SM چیست؟

حداکثر برد این ماژول 10 کیلومتر است.

 

مطالعه نماید:

ماژول سیسکو SFP-10G-ZR

ماژول سیسکو SFP-10G-ER

ماژول سیسکو مدل Cisco SFP-10/25G-LR-S

ماژول سیسکو مدل Cisco SFP-25G-SR-S

مطلب در حال به روز رسانی است*

1403/03/07

مشخصات فنی

ماژول GLC-LH-SM

  • سازنده
    Cisco
  • مدل
    GLC-LH-SM
  • طول موج
    1310 نانومتر
  • کانکتور
    LC duplex
  • نوع فرستنده
    FP
  • پشتیبانی از DDM/DOM
  • قدرت ارسال(TX Power)
    -9.5 الی -3.5 دسیبل متر
  • حداکثر توان مصرفی
    1 وات
  • ماکزیمم طول کابل
    1E-12 متر
  • پشتیبانی از سازگاری الکترومغناطیسی(EMC)
  • حداکثر نرخ انتقال دیتا
    1.25 گیگابیت بر ثانیه
  • نوع رسانه
    SMF/MMF
  • نوع گیرنده
    PIN
  • رنج دمای عملکردی
    0 الی 70 درجه سانتی گراد
  • حساسیت گیرنده
    -23 دسیبل متر
  • اضافه بار گیرنده(Receiver Overload)
    -3 دسیبل متر
  • مدت زمان کارکرد بدون خرابی(MTBF)
    1000000 ساعت
نظرات کاربران
ارسال نظر
سبد خرید
    سفارش شما

    جمع سبد : 0