ماژول سیسکو GLC-LH-SM

GLC-LH-SM

30730

Cisco

یکسال گارانتی
145000 145000
موجود
یکی از قطعات سخت افزاری که برای اتصال دو دستگاه سوئیچ از طریق پورت SFP مورد استفاده قرار می گیرد، ماژول سیسکو GLC-LH-SM است.

 


بررسی ماژول فیبر سیسکو GLC-LH-SM 
یکی از قطعات سخت افزاری که برای اتصال دو دستگاه سوئیچ از طریق پورت SFP مورد استفاده قرار می گیرد، ماژول سیسکو GLC-LH-SM است. لازم است پیش از خرید ماژول ها، اقدام به بررسی ماژول سیسکو GLC-LH-SM نمائید. در اصل باید بگوییم GLC-LH-SM نوعی ماژول فرستنده و گیرنده سیسکو 1000base LX / LH SFP به شمار می رود، که از جمله ماژول های رایج SFP در ماژول های سیسکو می باشد. 


کانکتورهای ماژول فیبر نوری Cisco بر حسب نیاز می تواند RJ45 ، LC و SC باشد . ماژول GLC-LH-SM  با کانکتور LC  کار می کند که نسبت به کانکتورهای SC اندازه کوچکتری دارند. ماژول GLC-LH-SM قابلیت تعویض داشته و به گونه ای طراحی شده است که بتواند به صورت مستقیم به پورت رابط SFP در روتر یا سوئیچ متصل شود. البته کمپانی سیسکو در سال 2013 اعلام کرد که قرار است فروش GLC-LH-SM را به پایان رسانده و نمونه دیگری همچون GLC-LH-SM را جایگزین آن نماید. با این حال هنوز بسیاری از مردم دنیا تمایل به تهیه ماژول GLC-LH-SM SFP دارند. 
در ادامه بیشتر به بررسی ماژول سیسکو GLC-LH-SM خواهیم پرداخت؛ تا بدانیم استفاده از این قطعه چه مزایا و معایبی دارد. 

بررسی ماژول سیسکو GLC-LH-SM از نظر جزئیات 
فیبر استفاده شده در ماژول LH-SM از نوع MMF می باشد با سرعتی برابر با 1000BASE-LX/LH  و طول موج میانگین 1310nm  که دیتا را ارسال و دریافت می کند.  کمترین طول موج ماژول GLC-LH-SM برابر با 1260nm  و بیشترین طول موج آن برابر با 1355nm می باشد. پردازنده مورد استفاده در این ماژول در حجم 62.5 میکرومتر طراحی شده و از قدرت ارسال 3 تا 9.5 dBm و قدرت دریافت 3 تا 20 dBm پشتیبانی می کند. داده های ارسالی در ماژول GLC-LH-SM در پهنای باند 500 مگاهرتز منتقل می شود. این نمونه از ماژول ها می توانند با هر دو فیبر تک مد و مالتی مورد استفاده قرار گیرند. باید بگوییم ماژول GLC-LH-SM با چند مد MSA سازگار بوده و از آن در شبکه گیگابایت استفاده می شود.


با بررسی ماژول سیسکو GLC-LH-SM متوجه می شوید که میزان قدرت انتقال داده آن برابر با 1Gbps بوده و طبق استاندارد IEEE 802.3Z ساخته شده است. پس باید ماژول فیبر نوری SM را نوعی ماژول سینگل مود به شمار آوریم که قادر است اطلاعات را با سرعت گیگ تا حداکثر مسافت 10 کیلومتر منتقل نماید. 


اصولا از این ماژول برای برقراری ارتباط بین سوئیچ ها از طریق کابل فیبر نوری استفاده می شود. می توان با استفاده از آن هم اقدام به ارسال داده و هم دریافت داده نمود. زیرا این ماژول دارای دو LED برای دریافت و ارسال داده ها و اطلاعات می باشد. ماژول های سیسکو را می توانیم به دو نوع سینگل مود و مالتی مود دسته بندی کنیم. این دو مد ماژول از نظر مسافت و میزان انتقال داده با یکدیگر متفاوت هستند. 

 

مزایای استفاده از ماژول سیسکو GLC-LH-SM
 هر قطعه ای که برای سیستم های مختلف انتخاب و استفاده می شود، دارای برخی مزایای خاص است. از جمله مزایایی که می توانیم برای ماژول سیسکو GLC-LH-SM بیان کنیم، عبارتند از:
ماژول نوری سیسکو GLC-LH-SM SFP می تواند بلافاصله بدون پیکربندی عمل کند، که این مسئله موجب صرفه جویی در زمان نصب این قطعه پیچیده، خواهد شد. علاوه بر آن این قطعه کالیبراسیون داخلی را برای بهینه سازی داده های سیستم ارائه می دهد.

با مطالعه ماژول سیسکو GLC-LH-SM در می یابیم که یکی از ویژگی های اصلی این ماژول قابلیت hot swappable transceiver است که به شما این امکان را می دهد تا در زمان روشن بودن سوئیچ ها و روترها بدون نیاز به خاموش کردن دستگاه آن را از شبکه خود خارج کنید. امروزه دیگر نیازی به خاموش کردن کل سیستم و شبکه آنلاین نخواهد بود. می توان به راحتی ماژول دیگری را جایگزین این ماژول کرد. 
 

در نهایت نیز باید به این مزیت استفاده از ماژول نوری سیسکو GLC-LH-SM SFP اشاره کنیم، که این ماژول می تواند با هر دو فیبر مالتی مد و سینگل مد کار کند. در زمان استفاده از فیبر سینگل مد، مسافت انتقال داده با استفاده از این ماژول برابر با 10 کیلومتر می شود. از این رو می توان از آن برای انتقال طولانی برنامه های کاربردی استفاده کرد. در حالی که در زمان استفاده از این ماژول در حالت مالتی مد، حداکثر مسافت انتقال داده آن به 550 متر می رسد و توان آن بالاتر از  1.25 GBPs است.


برای اطلاع از اینکه چه دستگاه هایی از ماژول GLC-LH-SM پشتیبانی می کنند کافیست نام این ماژول را در لینک زیر وارد کنید : 
 https://tmgmatrix.cisco.com/
   

قیمت ماژول GLC-LH-SM
 با توجه به گزارش CRM بسیاری از مشتریانی که برای اطلاع از قیمت ماژول GLC-LH-SM تماس می گیرند ، سوالی می پرسند که ما هم اکنون به آن پاسخ می دهیم . قیمت اصلی یا قیمت GLC-LH-SM در لیست قیمت جنرال سیسکو 1103 دلار می باشد ولی با توجه تخفیف هایی که بسیاری از پارتنر های طلایی سیسکو روی قیمت ماژول سیسکو GLC-LH-SM دارند می توان تا سقف 85 درصد ارزانتر این محصول را در کشور هایی مانند چین ، لهستان ، تایوان و استرالیا خرید کرد. ولی سوال اصلی اینکه چرا فروشنده های سیسکو این محصول را در ایران با قیمت های نازلتری به فروش می رسانند . این سوال را در بخش بعدی پاسخ خواهیم داد. 


خرید ماژول GLC-LH-SM
برای خرید ماژول GLC-LH-SM کافیست به فروشگاه های آنلاین مختلفی در ایران سر بزنید تا بتوانید با قیمت ، گارانتی و بسته بندی های مختلف آن را پیدا کنید . در بخش قبلی اشاره کردیم که بسیاری از فروشنده های سیسکو در زمان خرید ماژول سیسکو GLC-LH-SM با قیمت های بسیار پایین تری نسبت به فروش این محصول اقدام می کنند. دلیل اصلی این است که هیچ یک از ماژول های آکبند موجود در بازار اورجینال یا تائید شده توسط شرکت سیسکو نیستند . این ماژول ها به صورت OEM و توسط کمپانی های دیگری و در کیفیت های مختلفی ساخته می شوند. کیفیتی که حتی ممکن است گاها برابر و یا بهتر از محصول اورجینال نیز باشد. 


بهترین شیوه برای خرید ماژول سیسکو GLC-LH-SM در ایران دریافت گارانتی برای محصولات OEM می باشد. فروشگاه نت استاک یکی از عرضه کنندگان انواع ماژول های سیسکو در ایران ، تمامی محصولات خود را با یکسال گارانتی تعویض عرضه می نماید.


مشخصات فنی ماژول GLC-LH-SM

لیست تجهیزاتی که از ماژول GLC-LH-SM پشتیبانی می کند : 
● ASA5500 Series Appliances
● ASR 901 and 903 Series Routers
● ASR 1000, 9000, and 9000v Series Routers
● Catalyst Express 500 and Express 520
● Catalyst 2350 and 2360 Series
● Catalyst 2900, 2940, 2950, 2960, 2960-Plus, 2960-C, 2960-S, 2960-SF, 2960-X Series
● Catalyst 2970 and 2975 Series
● Catalyst 3000 and 3100 Blade Switches
● Catalyst 3500XL Series
● Catalyst 3550, 3560, 3560-C, 3560-E, and 3560-X Series
● Catalyst 3750-E Series, 3750 Metro, 3750-X Series
● Catalyst 3850 Series
● Catalyst 4500 and 4500-X Series
● Catalyst 4900 Series
● Catalyst 6000 Series
● Catalyst 6800 Series
● Cisco 1941 Series Router
● Cisco 2600, 2800, 2900 Series Router
● Cisco 3200, 3600, 3700 Series Router
● Cisco 4400 Series Router
● Cisco 5700 Series Wireless LAN Controller
● Cisco 6400 Universal Access Router
● Cisco uBR7200 Series
● Cisco 7200, 7300, 7500, and 7600 Series Routers
● Cisco 10000 and uBR 10000 Series Routers
● Cisco 10700 Series Internet Router
● Cisco 12000 Series Router
● Cisco 2000 Connected Grid Router Series
● Cisco 2500 Connected Grid Switch Series
● Cisco IE2000 and IE2000U Series
● Cisco IE3010 Series
● Cisco MDS 9000
● Cisco ME 2400
● Cisco ME 2600X
● Cisco ME 3400
● Cisco ME 3600X and ME 3800X
● Cisco ME 4600 and ME 4900 Series
● Cisco ME 6500 Series
● Cisco MWR 2941 Mobile Wireless Router
● CRS Router Series
● CSS 11500 Series
● Cisco RF Gateway Series
● NAM 2200 Series Appliances
● Nexus 2000, 3000, 4000, 5000, 7000, 9000, 9300, 9500 (modular) Series

دیگر ماژول های پرکاربرد سیسکو : 

ماژول GLC-T

ماژول SFP-10G-LR

ماژول SFP-10G-SR

ماژول GLC-LH-SMD

 

 
مشخصات فنی

ماژول سیسکو GLC-LH-SM

  • سازنده
    Cisco
  • شرح محصول
    The 1000BASE-LX/LH SFP, compatible with the IEEE 802.3z 1000BASE-LX standard, operates on standard single-mode fiber-optic link spans of up to 10 km and up to 550 m on any multimode fibers. When used over legacy multimode fiber type, the transmitter shoul
  • پارت نامبر
    GLC-LH-SM
  • کاربرد
    ماژول و کارت
نظرات کاربران
ارسال نظر
چت با کارشناسان در واتس آپ