فروشگاه نت استاک

اینترکام صنعتی

توسط: نت استاک
به اشتراک گذاری در:

سیستم اینترکام صنعتی (Industrial intercom system) برای تولید و اعزام کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی، ارتباطات تحت شبکه در محل، بازرسی الکترونیکی، مدیریت ایمنی پرسنل و غیره با استفاده از فناوری مدرن کامپیوتر، فناوری ارتباطات، فناوری سنجش، فناوری انتقال، فناوری شبکه و اتوماسیون سیستم یکپارچه ارتباطات امنیتی ضد انفجار درجه صنعتی که توسط فناوری های پیشرفته مختلف مانند فناوری کنترل توسعه یافته است. سیستم اینترکام صنعتی مجهز به سیستم ip pbx، سیستم پخش و تقویت کننده، سیستم تلفن، سیستم گشت الکترونیکی و سیستم نظارت بر ایمنی اپراتور است. اگر در مورد اینترکام صنعتی و دیگر مدل های اینترکام مانند اینترکام ضد انفجار و اینترکام ضد آب به دنبال اطلاعات خاص و مفید هستید، پیشنهاد می کنم متن زیر را بخوانید، ما در این جا سعی کرده ایم تا به بررسی کاربردها، مزیت ها و مشخصات اینترکام بپردازیم.
 

شرح سیستم های اینترکام صنعتی

بازار امروز دارای طیف گسترده ای از سیستم های اینترکام صنعتی است. به طور خاص اینترکام های صنعتی برای رفع نیازهای ارتباطی کارخانه ها طراحی شده اند. اینترکام های صنعتی چند ویژگی اساسی دارند برای مثال:
• بسیار قدرتمند هستند.
• بسیار بادوام هستند.
• مقاوم در برابر رطوبت و نیز گرد و غبار هستند.

می توان گفت این گونه از تجهیزات به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای مخابراتی و برقراری ارتباط کارخانه ها، انبارها و شرکت های بزرگ طراحی شده اند و در برابر شرایط محیطی مقاوم هستند. همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، سیستم ارتباطی شما می تواند با آن گسترش یابد و در داخل مجموعه ای از ساختمان ها، در سراسر یک شهر و حتی در سراسر جهان از طریق VoIP به یکدیگر متصل شود.آنچه سیستم‌های اینترکام صنعتی را بسیار مؤثر می‌سازد، سهولت در ادغام آن‌ها با زیرساخت‌های مخابراتی و داده‌ای موجود است. این بدان معناست که هیچ چیزی نباید از تجهیزات موجود شما تغییر یا حذف شود. با نصب یک سیستم اینترکام، تمامی جریان های ارتباطی کسب و کار شما، مانند دوربین مدار بسته امنیتی، ارتباطات صوتی، آلارم، مدیریت، سیستم های هشدار و عملکردهای کنترل از راه دور را می توان در یک شبکه کارآمد و موثر گرد هم آورد. با استفاده از سیستم‌های اینترکام صنعتی می‌توان یک روز شلوغِ مکالمه را بدون دردسر سپری کرد. با سهولت می توان تماس ها را به ایستگاه یا ترمینال مناسب هدایت کرد و چندین و چند بار آن تماس را مسیریابی کرد تا گردش ارتباطی شما پیاده سازی شود. 

همه ما می دانیم خدمات رسانی به مشتری باید سریع و دقیق باشد تا تأثیر درستی بر مشتریان بگذارد و حوادث صنعتی باید سریع پاسخ داده شود. سیستم‌های ارتباطی صنعتی این اطمینان را می‌دهند که همیشه می‌توانید با فرد مناسب تماس بگیرید و نیاز ارتباطی خود را برطرف کنید. سیستم اینترکام صنعتی در برابر دستکاری، خرابکاری و آب و هوا مقاوم هستند. آنها همچنین به طور مداوم تمام اتصالات و ادوات نصب شده در داخل شبکه را می بینند و به آن ها نظارت می کنند و در صورت نیاز از برق پشتیبان برای حفظ عملیات استفاده می کنند. اگر به دنبال خرید اینترکام صنعتی مناسب و با کیفیت هستید، می توانید از محصولات اتصال صوت استفاده کنید، سیستم اینترکام صنعتی اتصال صوت با کیفیت و مقرون به صرفه می باشد و دارای گارانتی 24 ماهه طلایی اتصال صوت است.

اینترکام ها از نظر ساختاری به دو دسته تقسیم می شوند:

1.    اینترکام با سیم
2.    اینترکام بدون سیم

اینترکام های صنعتی از نظر ویژگی به چندین دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

• از نظر تعداد مشترکین
• از نظر درجه امنیت
• از نظر عملکردی
• از نظر رابط (میکروفون داخلی یا هدست)
• از نظر اصل کار دستگاه
• از نظر ظاهر
• از نظر تجهیزات
• از نظر قفل و حفاظت دستگاه
• از نظر داده های منتقل شده (تصویر، صوت، هر دو)
• از نظر آنالوگ و یا تحت شبکه بودن
 

برای بررسی کالاهای مورد نیاز سیستم پیجینگ می توانید اینجا کلیک کنید.

 

4 نکته کلیدی از اینترکام ویپ صنعتی

1. سیستم اینترکام صنعتی برای تولید و اعزام کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی، ارتباطات داخلی، بازرسی الکترونیکی، مدیریت ایمنی پرسنل و غیره کاربرد دارد.
2.  سیستم اینترکام صنعتی مجهز به سیستم ip pbx، سیستم پخش و تقویت کننده، سیستم تلفن، سیستم گشت الکترونیکی و سیستم نظارت بر ایمنی اپراتور است.
3. ارتباط تلفنی و تماس های اضطراری (ارتباط نقطه به نقطه، تماس گروهی، تماس متمرکز، تماس اضطراری) از نکات کاربردی اسن سیستم است.
4. نظارت بر وضعیت ایمنی پرسنل در محل یعنی زنگ خطر سقوط، زنگ غیر عادی استاتیک طولانی مدت، هشدار بین منطقه.


انواع اینترکام بر اساس معماری ساخت

انواع مختلفی از سیستم های اینترکام صنعتی در صنعتی اینترکام وجود دارد که کاملا بر اساس معماری ساخت با یکدیگر متفاوت هستند. که شامل سیستم اینترکام جفت، سیستم اینترکام کنسول دار، سیستم اینترکام تک کنسولی، سیستم اینترکام چند کنسولی و سیستم اینترکام چند کنسولی است که در ادامه به طور کامل به شرح هر کدام می پردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. و در آخر توجه داشته باشید که انواع اینترکام صنعتی بستگی به شرایط و نیازهای شما دارد و با توجه به بودجه خود می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

در این بخش به اختصار هر کدام را برای شما توضیح می دهیم:

سیستم اینترکام جفت

سیستم اینترکام صنعتی جفت یکی از پیشرفته ترین سیستم های مخابراتی است که در صنایع و مراکز مختلف از آن به عنوان ارتباطات داخلی، سطح امنیت، بهبود کارایی در شبکه های داخلی استفاده می شود و همچنین از سیم کشی های مختلفی که دارد برای ارتباطاتش استفاده می شود. یکی از وظایف مهم این سیستم ها ارتباط مستقیم و سریع بین کارکنان است که به راحتی می توانند با یکدیگر ارتباط فوری و بدون واسطه منتقل کنند. این سیستم ها از امنیت بالایی برخوردارند و برقراری انتقال داده و کنترل دسترسی را فراهم می کنند.

سیستم اینترکام کنسول دار

سیستم اینترکام کنسول دار در واقع مرتبط با یک سیستم ارتباطی پیچیده است که مانند سیستم اینترکام جفت در صنایع مختلف استفاده می شود. نکته بسیار مهم در رابطه با این سیستم ها این است که قابلیت کنترل کردن و مدیریت داده ها را دارند زیرا ارتباط بین تجهیزات صنعتی و دستگاه ها را برقرار می کنند. هدف استفاده از این سیستم ها در شرکت ها و صنایع ها این است تا اطلاعات بیشتری را از دستگاه ها جمع آوری کنند تا سیستم های صنعتی پیچیده را بهبود ببخشند تا باعث بهبود کارایی و کاهش هزینه ها شود.

سیستم اینترکام تک کنسولی

سیستم اینترکام تک کنسولی یک فناوری کاملا پیشرفته است که اطلاعات و دستورالعمل های لازم را سریع و بدون سر و صدا انتقال می دهد و همچنین ارتباط مستقیم و بدون واسطه را بین کارگران فراهم می کند تا بهبود ایمنی در محیط کاری ایجاد شود. از اهمیت و کارایی این سیستم ها در صنایع مختلف اطلاعاتی کسب شده که در بهبود فرآیند ارتباطات نقش مهمی دارد.

سیستم اینترکام چند کنسولی

سیستم اینترکام چند کنسولی نیز یک فناوری مدرن است و تفاوت آن با اینترکام تک کنسولی این است که ارتباط همزمان بین چند کنسول یا دستگاه را برقرار می کند و به کاربران اجازه می دهد تا داده های خود را به صورت سریع و به روز شده با دقت بالا با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا هماهنگی بیشتری در انجام وظایف خود داشته باشند. در نتیجه سیستم اینترکام صنعتی چند کنسولی یک ابزار قدرتمند برای تولید افزایش کیفیت محصولات است. این سیستم نه تنها زمان برنامه ها را بهبود می دهد بلکه نقاط ضعف و خطاها را نیز کاهش می دهد.
 

عملکردهای اصلی سیستم اینترکام صنعتی

اینترکام تحت شبکه صنعتی عملکردهای خاصی دارد که در زیر به مهمترین آنها اشاره می کنیم:
• مدیریت یکپارچه سیستم های ارتباطی و امنیتی، ارائه مدیریت جامع خواندن داده ها، نظارت بر وضعیت، خروجی کنترل و رکورد عملیات برای تجهیزات داخلی سیستم و سیستم های مخابراتی 
• موقعیت یابی کارکنان
• نظارت بر وضعیت ایمنی پرسنل در محل: هشدار سقوط، زنگ هشدار غیرعادی استاتیک طولانی مدت
• اینترکام بی سیم: ارتباط نقطه به نقطه، تماس گروهی، تماس متمرکز، تماس اضطراری
• ارتباط تلفنی و تماس های اضطراری: ارتباط نقطه به نقطه، تماس گروهی، تماس متمرکز، تماس اضطراری
• زنگ صدای بلند: زنگ دستی، زنگ خودکار 
• ارائه رابط ورودی و خروجی دیجیتال یا آنالوگ به منظور اجرای فرامین کنترلی مثل باز و بستن درب ها 

ویژگی های اصلی سیستم اینترکام صنعتی

•  استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی DSP و FPGA
• ارائه پلت فرم مدیریت جامع برای خواندن داده ها، نظارت بر وضعیت، کنترل خروجی و رکورد عملیات کلیه سیستم های ارتباطی و امنیتی
• پشتیبانی از سیستم های مخابراتی متنوع، ارتباطات یکپارچه در مناطق جغرافیایی مختلف
• الزامات ضد انفجار، ضد آب، ضد گرد و غبار، ضد رطوبت، ضد لرزش و تداخل الکترومغناطیسی قوی را برآورده می کند.
• بدون نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم
 

اینترکام ضد انفجار

گونه ای از اینترکام است که کیفیت فوق العاده خوبی دارد و بیشتر در مناطق خاص مانند پالایشگاه های پتروشیمی، کارخانه های شیمیایی و مناطق مشابه کاربرد دارد. اینترکام صنعتی ضد انفجار برای ارتباطات سیمی و بی سیم در محل، بازرسی الکترونیکی، مدیریت ایمنی پرسنل و با استفاده از فناوری DSP و FPGA فناوری ارتباطات بی سیم، فناوری سنجش، فناوری انتقال و اتوماسیون سیستم یکپارچه ارتباطات امنیتی ضد انفجار کاربرد دارد.

سیستم اینترکام ضد انفجار مجهز به زیر سیستم های زیر است:

•    سیستم IP PBX
•    سیستم پخش و تقویت کننده
•    سیستم تلفن
•    سیستم تماس بی سیم
•    سیستم گشت الکترونیکی
•    سیستم نظارت بر ایمنی اپراتور
معمولا در چنین سیستم هایی از سرور یکپارچه ای برای مدیریت استفاده می شود و اعلان های خاص در مواقع ضروری در محیط کارخانه، اداره، شرکت و غیره پخش و هشدار صادر می شود.

از مزیت های مهم اینترکام ضد انفجار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    ردیابی کارکنان در محل و نظارت بر وضعیت امنیتی
•    ارائه رابط های ارتباطی دیجیتال برای سیستم های کنترل
•    پوشش صدا و نور
•    تماس های سیمی و بی سیم
•    سیستم های نظارت تصویری
•    سیستم های حفاظت محیطی
•    سیستم های کنترل دسترسی
•    سیستم های تشخیص گاز
•    سیستم های حفاظت آتش
معمولا همه سیستم های شبکه ای این چنینی یک پلت فرم مدیریت جامع برای خواندن داده ها، نظارت بر وضعیت، خروجی کنترل و ثبت عملیات ارائه می کنند.
 

اینترکام ضد آب

معمولا اینترکام ضد آب کاربرد خوبی در محیط های بیرونی دارد و در برابر آب، رطوبت و شرایط محیطی مقاوم است. شما می توانید زمانی که مجبور هستید از اینترکام در محیط های بیرونی استفاده کنید از اینترکام ضد آب کمک بگیرید. از نظر عملکردی تفاوت چندانی بین اینترکام صنعتی و اینترکام ضد انفجار وجود ندارد. شما می توانید با توجه به نیاز خود از این دو اینترکام در محیط های مختلف استفاده کنید.
 

عملکرد زنگ هشدار سیستم اینترکام صنعتی 

اینترکام صنعتی به عنوان یک ابزار ارتباطی در محیط های صنعتی و یک سیستم هشدار ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. منظور از زنگ هشدار در این سیستم ها ایجاد اخطار در مواقع اضطراری یا غیر منتظره است. یکی از جنبه های این عملکرد زنگ هشدار اتوماتیک و دستی است. که در صورت بروز هر گونه رویداد غیرمنتظره مانند آتش سوزی، نشت مواد خطرناک یا ورود افراد غیر مجاز سیستم اینترکام به طور خودکار زنگ هشدار را به صدا در می آورد و باعث اطلاع رسانی و واکنش به مسئولان می شود. و علاوه بر زنگ اتوماتیک سیستم اینترکام دارای زنگ دستی نیز هست که به طور دستی با فشردن دکمه مربوطه زنگ هشدار به صدا در میاد. زنگ هشدار دستی در مواقعی که خطر آنی و واضح نباشد بسیار مفید است.

- زنگ اتوماتیک

سیستم اینترکام صنعتی یک رابط ورودی هشدار برای سیستم کنترل و سیستم آتش و گاز فراهم می کند. پس از دریافت سیگنال رابط، صدای آلارم مربوطه ذخیره شده در سیستم به طور خودکار به منطقه آلارم مربوطه ارسال شده و آلارم صدا و نور فعال می شود.

- زنگ دستی

ایستگاه تلفن سیستم اینترکام صنعتی (ایستگاه کاری اپراتور، ایستگاه تلفن داخلی، تلفن بیرونی، اینترکام و غیره) می تواند به صورت دستی صدای آلارم مربوطه ذخیره شده در سیستم را فعال کند تا به منطقه زنگ مربوطه ارسال کند و صدا را فعال کند. حالا که مزیت ها، کاربردها و نیز انواع اینترکام صنعتی آشنا شدید، می توانید به فکر خرید مناسب ترین آن برای مجموعه خود باشید. برای انتخاب اینترکام باید دانش و تخصص بالایی داشته باشید یا با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. در حال حاضر تنوع زیادی از تولید اینترکام های صنعتی، اینترکام ضد انفجار و اینترکام ضد آب را در شرکت اتصال صوت شاهد هستیم که با مشاورین این شرکت می توانید نیاز خود را درک و نسبت به خرید اقدام نمائید. 
 

نتیجه گیری درباره اینترکام صنعتی، اینترکام ضد انفجار و اینترکام ضد آب

کارخانه ها، پالایشگاه ها، مراکز شیمیایی؛ خطوط تولید، انبارها، مراکز توزیع و آزمایشگاه ها: همه آنها به سیستم های ارتباطی یکپارچه برای اهداف عملیاتی و امنیتی نیاز دارند، در حال حاضر اینترکام ها توانسته اند به خوبی از پس این کار برآیند و یک سیستم ارتباط یکپارچه برای مراکز مختلف ایجاد کنند. اینترکام ها برنامه های کاربردی و مزایای کلیدی زیادی دارند که از مهمترین آنها می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  • هشدار و ایمنی جان
  • حفاظت از زندگی و دارایی های شرکت
  • هشدارها و پشتیبانی تخلیه کارآمد و هماهنگ شده در شرایط اضطراری
  • ارتباط فوری و انعکاس اطلاعات حیاتی به همه یا مناطق انتخاب شده.
  • هشدار خودکار داخلی در مورد مشکلات در حال ظهور در سیستم
  • ایمن برای کار در مناطق با جو انفجاری

برای مشاوره حرفه ای در مورد سیستمی که باید به سراغ آن بروید، امروز با متخصصان ما تماس بگیرید. ما نیازها و تحقیقات شما را ارزیابی خواهیم کرد و همه گزینه های موجود را برای شما توضیح خواهیم داد تا به شما یا مشتری شما کمک کند،  یک سیستم اینترکام صنعتی عالی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده می کند.

14030406


نظرات کاربران
ارسال نظر
سبد خرید
    سفارش شما

    جمع سبد : 0