فروشگاه نت استاک

ماژول سیسکو مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD

Cisco-QSFP-40G-SR-BD

ویژگی های کالا
  • __SepehrSimpleProduct__
100 متر40G
(0) 0
وضعیت :
موجود

ماژول سیسکو مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD از سری ماژول‌های ارتباطی (کانکتورهای) شرکت Cisco به شمار می‌رود. این ماژول به نام تجاری و کامل Cisco 40GBASE-SR Bi-Directional QSFP Module for Duplex MMF شناخته می‌شود و با توجه به توانمندی‌ها و ابعادی که دارد در بسیاری از دیتاسنترها و زیرساخت‌های شبکه به کار برده می‌شود. در ادامه ما بررسی برخی از این ویژگی ها می پردازیم.
ماژول سیسکو مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD با توجه به توانایی‌هایی که دارد امکانات مقرون به صرفه‌ای را برای طیف گسترده‌ای از ارتباطات با تراکم داده بالا و توان پایین ارائه می‌کند. این ماژول می‌تواند تا 40 گیگابیت اطلاعات در ثانیه را پشتیبانی کند و می‌توان از آن برای دیتاسنترها، مراکز پردازش داده سریع و نیز شبکه‌های سازمانی بهره گرفت. ماژول سیسکو Cisco QSFP-40G-SR-BD یکی از بهترین گزینه‌ها برای لایه‌های توزیع داده و نرم‌افزار است. این ماژول یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ارائه کننده سرویس‌های ابری است. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق‌تر ماژول سیسکو Cisco QSFP-40G-SR-BD می‌پردازیم و می‌بینیم که این ماژول چطور می‌تواند به توسعه زیرساخت ما کمک کند. در انتهای این متن نیز یک جدول مشخصات از ماژول سیسکو Cisco QSFP-40G-SR-BD برای شما ارائه گردیده است.

بخوانید و بخرید: ماژول GLC-LH-SM

 

مشخصات ماژول سیسکو Cisco QSFP-40G-SR-BD

اولین مشخصه قابل توجه ماژول سیسکو QSFP-40G-SR-BD بهره‌گیری از عبارت QSFP در ابتدای نام آن است. این عبارت اشاره به عبارت Quad Small Form Factor Pluggable دارد. این دسته از ماژول‌های سیسکو توانایی‌های خوبی را به ما ارائه می‌کنند. اولین گزینه خاصیت مربعی بودن آن است که سبب کوچکتر شدن فضای اشغال شده و تمرکز بهتر کانکتورها می‌شود. ویژگی کوچک ساختار (Small Factor) سبب می‌گردد که بتوانیم از تعداد قابل توجهی از این ماژول‌ها بر روی شاسی دستگاه خود استفاده کنیم و حجم کمتری به خاطر ارتباط کانکتورها گرفته شود. ویژگی بعدی این دسته از ماژول امکان اتصال فعال (Pluggable) آن‌ها است. این قابلیت امکان اتصال و جداسازی این دسته از ماژول‌ها در زمان کار دستگاه مادر را فراهم می‌آورند. با این قابلیت هیچ نیازی به خاموش کردن دستگاه، نصب درایور و یا ایجاد تنظیمات جدید وجود ندارد.

ابعاد ماژول سیسکو QSFP-40G-SR-BD به ترتیب طول، عرض و ارتفاع برابر با 13.5 در 18.4 در 72.4 میلیمتر است که از این لحاظ این ماژول یک ماژول کوچک ساختار به شمار می‌رود. طول موج‌های مورد پشتیبانی ماژول سیسکو QSFP-40G-SR-BD برابر با 832 در 918 نانومتر به صورت دو سویه است و به همین خاطر می‌تواند حجم قابل قبولی از داده‌ها را از خود عبور دهد. در عین حال استاندار طول موج آن برای بسیاری از دیوایس‌های ارائه کننده داده و یا دریافت کننده داده‌ها معتبر و قابل قبول است. 

کابل رسانه (لینک) مورد پشتیبانی در اینجا از نوع MMF است. به همین خاطر این ماژول یکی از گزینه‌های مناسب برای ارتباطات رسانه‌ای سنگین (مانند ویدئو و یا استریم‌های داده) است. ماژول سیسکو QSFP-40G-SR-BD می‌تواند لینک‌های با هسته 50 میکرون را به خوبی پشتیبانی کند. داده‌های ارسالی بر روی این ماژول به صورت دو سویه (Bi Directional) و دوبلکس (Duplex) می‌باشد. همانطور که در بالا گفته شد ماژول QSFP-40G-SR-BD می‌تواند از طول مختلف در باندهای مختلف پشتیبانی کند. در اینجا ما با سه باند 500، 2000 و 4700 (به ترتیب از OM2 تا OM4) روبرو هستیم.

با توجه به این باندها، این ماژول می‌تواند داده‌ها را به ترتیب در فاصله‌های 30، 100 و 150 متر ارسال کند.  این ماژول می‌تواند دو طول 832 و 918 را به خوبی پشتیبانی کند و این موضوع سبب اتصال راحت آن به اغلب دیوایس‌های شبکه خواهد شد.  انرژی کم این ماژول در حددود 3.5 وات سبب می‌شود که این ماژول یکی از گزینه‌های مناسب برای شبکه‌های شلوغ باشد و هزینه انرژی را در آن‌ها به شدت کاهش دهد. ماژول QSFP-40G-SR-BD می‌تواند از استانداردهای مختلف مانند GR-20-Core، GR-326-Core، GR-1435-Core، IEEE 802.3ba، IEEE 802.3ae، QSFP، SFP+ و RoHS6 پشتیبانی می‌کند. شرایط نگهداری ماژول QSFP-40G-SR-BD نیز بسیار قابل توجه است. در حالت نگهداری بدون اتصال به شبکه می‌توان این ماژول را در دمای منهای 40 درجه تا مثبت 85 درجه سانتیگراد نگهداری کرد. اما در زمان فعالیت بهتر است که دمای محیط بین 10 الی 70 درجه سانتیگراد باشد. توانایی شرایط در این دما سبب می‌شود که هزینه‌های خنک کاری دیتاسنتر کاهش پیدا کرده و تجهیزات معمول برای خنک کاری کافی باشد.
 

ماژول سیسکو مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD

ماژول سیسکو مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD یک ماژول فیبر نوری 40 گیگابیت بر ثانیه است که به شما امکان انتقال داده‌ها با سرعت بالا و کیفیت عالی را می‌دهد. با استفاده از این ماژول، می‌توانید شبکه‌ی خود را بهبود بخشیده و به یک سطح جدید از کارایی دست پیدا کنید. ماژول Cisco QSFP-40G-SR-BD دارای ویژگی‌های منحصر به فردی مانند پشتیبانی از فرکانس‌های بالا، قابلیت انتقال داده‌ها بر روی فاصله‌های بزرگ و سازگاری با استانداردهای صنعتی مختلف است. این ماژول به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای ارتقاء شبکه‌ی شما شناخته می‌شود.

به طور کلی، ماژول Cisco QSFP-40G-SR-BD یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد و شرکت‌هایی است که به دنبال بهبود کارایی و کیفیت شبکه‌ی خود هستند. این ماژول با قدرت و کارایی خود، می‌تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود در زمینه‌ی فناوری ارتباطات نزدیک‌تر شوید. در نهایت، استفاده از ماژول Cisco QSFP-40G-SR-BD می‌تواند به شما کمک کند تا بهبود‌های چشمگیری در شبکه‌ی خود داشته باشید و به رشد و پیشرفت بیشتری دست یابید. این محصول با کیفیت و قدرت خود، یکی از انتخاب‌های برتر برای تجهیزات شبکه‌ی شما خواهد بود.
 

کاربرد استفاده ماژول فیبر نوری Cisco QSFP-40G-SR-BD

این ماژول فیبر نوری با سرعت بالا و کیفیت عالی، امکان انتقال داده‌ها با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه را فراهم می‌کند. از ویژگی‌های برجسته این ماژول می‌توان به پشتیبانی از استاندارد‌های فناوری فیبر نوری، قابلیت‌های پیشرفته مانند پشتیبانی از اتصالات موازی (Parallel Optics)  و قابلیت اتصال به فاصله‌های بلند اشاره کرد. استفاده از ماژول فیبر نوری Cisco QSFP-40G-SR-BD در شبکه‌های ارتباطی، مراکز داده، سرورها و تجهیزات شبکه دیگر، علاوه بر افزایش سرعت و کارایی ارتباطات، باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری می‌شود. با توجه به اهمیت و کاربرد گسترده ماژول فیبر نوری Cisco QSFP-40G-SR-BD استفاده از این تکنولوژی نه تنها بهبود ارتباطات و انتقال داده‌ها را فراهم می‌کند، بلکه به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با رقبا رقابت کنند و در عصر دیجیتال پیشرفت کنند.
 

قیمت خرید ماژول شبکه مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD

ماژول‌های شبکه یکی از اجزای حیاتی در زیرساخت‌های شبکه سازمانی هستند که نقش بسیار مهمی در انتقال داده‌ها و ارتباطات شرکت‌ها ایفا می‌کنند. یکی از ماژول‌های پرکاربرد در شبکه‌های مدرن، ماژول Cisco QSFP-40G-SR-BD است که به دلیل عملکرد بالا و پشتیبانی از سرعت‌های بالا، توجه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها را به خود جلب کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت خرید ماژول شبکه مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD بپردازیم. قیمت این ماژول ممکن است متغیر باشد و وابسته به عواملی نظیر بازار، تقاضا و تعداد تولید باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق و به‌روز این محصول، توصیه می‌شود با تامین‌کنندگان معتبر و فعال در حوزه تجهیزات شبکه تماس بگیرید.

در نهایت، با توجه به اهمیت و تأثیرگذاری ماژول‌های شبکه بر عملکرد و امنیت شبکه‌ها، انتخاب ماژول مناسب و با کیفیت بسیار حیاتی است. بنابراین، در هنگام خرید ماژول Cisco QSFP-40G-SR-BD به جز قیمت، به مواردی نظیر استانداردها، سازگاری با تجهیزات موجود و پشتیبانی پس از فروش نیز توجه کنید تا از بهترین تجربه استفاده از این محصول برخوردار شوید. در نهایت، توصیه می‌شود قبل از خرید هر گونه تجهیزات شبکه، نیازها و الزامات خود را به دقت مشخص کرده و با مشاوره تخصصی از کارشناسان مجرب در این حوزه، تصمیم‌گیری صحیح و موثر را انجام دهید.

مقالات زیر را دنبال کنید:

ماژول فیبر نوری سیسکو مدل Cisco GLC-BX-U-I

ماژول فیبر نوری سیسکو مدل Cisco QSFP-100G-LR4-S

مشخصات خرید و قیمت ماژول سیسکو مدل Cisco SFP-25G-SR-S

 

مشخصات فنی

ماژول سیسکو مدل Cisco QSFP-40G-SR-BD

  • پشتیبانی از DDM/DOM
  • پشتیبانی از سازگاری الکترومغناطیسی(EMC)
نظرات کاربران
ارسال نظر
سبد خرید
    سفارش شما

    جمع سبد : 0