سیستم پیجینگ و اینترکام

توسط: اتصال صوت|آخرین به روز رسانی: 1400/05/05
به اشتراک گذاری در:

سیستم پیجینگ و اینترکام

به ادوات و تجهیزاتی که می تواند صدای در حال تولید و یا صدای ضبط شده را از طریق بلندگو ها به مخاطب انتقال دهد سیستم پیجینگ می گویند. اساسا سیستم پیجینگ برای محاوره با صدای بلند و تقویت صدای ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. گاه لازم است از میکروفون یا هر ابزاری که بتواند صدای محیط را دریافت و آن را برای انتقال در بستر رسانه تبدیل کند به منظور ایجاد صدای ورودی استفاده کنیم. رسانه انتقال در سیستم پیجینگ حامل صدای تولید شده برای انتقال به ابزار پخش صدا می باشد. بلندگو ها ابزار پخش صدا در سیستم پیجینگ و اینترکام(Paging And Intercom System) هستند. 

پیجینگ صوتی و پیجینگ تصویری 
  نوع مرسوم پیج کردن در سیستم پیجینگ و اینترکام همان پیجینگ صوتی می باشد ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن سیسیتم پیجینگ تحت شبکه می توان از دوربین و صفحه نمایش به منظور انتقال و پخش تصویر از مبدا تولید صدا به مقصد پخش صدا استفاده کرد. در سیستم پیجینگ تصویری مقصود ما ایجاد تماس صوتی و تصویری با مخاطبین می باشد که می تواند با یک و یا چند مخاطب باشد. ابزار مورد استفاده در پیجینگ تصویری می تواند اینترکام و یا تلفن تصویری باشد. همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره شد ، با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، اینترکام های تولید شده عمدتا اینترکام های تحت شبکه هستند. 

پیجینگ و اینترکام 
پیجینگ و اینترکام دو عبارت جدانشدنی هستند. با توجه به هوشمند شدن زیرساخت های موجود در کارخانه جات و بیمارستان ها از اینترکام به عنوان ابزار پیجینگ استفاده میشود . در شرایطی که صرفا نیاز به یک تماس فوری باشد می توان از اینترکام با یک دکمه تماس فوری استفاده کرد. البته اینترکام در پیجینگ صرفا برای پیجینگ صوتی و یا تصویری نیست بلکه می توان از آن برای ایجاد تماس های فوری نیز استفاده کرد. 

اجرای پیجینگ 
بهترین راهکار برای سیستم پیجینگ و اینترکام ، اجرای اصولی و دقیق است . باید شرکت هایی که تجربه اجرای پیجینگ در صنایع مختلف را دارند شناسایی کنیم و از آن ها بخواهیم تا تجهیزات سیستم پیجینگ مورد نیاز شما را در قالب پیشنهاد فنی و مالی ارائه دهند. 
در اجرای سیستم پیجینگ می بایست به موارد مختلفی نظیر محیط پیاده سازی ، توان مورد نیاز بلندگو ها ، ابزار ارتباطی برای ورودی صدا و زیر ساخت را در نظر گرفت. 

 

طراحی سیستم پیجینگ و اینترکام
برای طراحی سیستم پیجینگ دو حالت مفروض است . اول اینکه قصد طراحی سیستم پیجینگ برای محیطی را داشته باشیم که در مرحله نازک کاری است و هنوز هیچ زیرساختی در آن اجرا نشده است. 
حالت دوم در طراحی سیستم پیجینگ زمانی خواهد بود که تمامی زیرساخت ها اجرا شده است و بنای مذکور در حال استفاده می باشد. در حالت اول می توان تمامی جایگذاری های بلندگو ها و حتی نوع بلندگو ها را در بهترین حالت ممکن طراحی و اجرا کرد ولی در حالت دوم محدودیت های فروانی در طراحی و اجرای سیستم پیجینگ و اینترکام خواهیم داشت. 
رفع بسیاری از محدودیت های موجود در زیرساخت را می توان با اجرای سیستم پیجینگ تحت شبکه جبران کرد.

تجهیزات پیجینگ 
تجهیزات پیجینگ مورد استفاده در سیستم های پیجینگ می تواند مختلف باشد. به طور مثال در سیستم پیجینگ سنتی از آمپلی فایر برای تقویت صدای ورودی به بلندگو ها استفاده می کنیم ولی در سیستم پیجینگ تحت شبکه نیازی به آمپلی فایر نیست چون تمامی بلندگو های تحت شبکه دارای آمپلی فایر داخلی هستند که به نسبت توان بلندگو ها تغییر می کند. میکروفون ، اینترکام ، تلفن صنعتی ، سرور پیجینگ یا همان سیستم کنترل مرکزی پیجینگ از دیگر اقلام سیستم پیجینگ و اینترکام می باشد. با توجه به محیطی که سیستم پیجینگ در آن اجرا می شود ، اقلام دیگری از تجهیزات پیجینگ را به کار می بریم به طور مثال چراغ و بوق هشدار که می تواند در سیستم های پیجینگ بحران مورد استفاده قرار گیرد. 

قیمت سیستم پیجینگ 
برای اطلاع از قیمت سیستم پیجینگ در ابتدا می بایست نوع سیستم پیجینگ و اینترکام را مشخص نمائید. برای خرید سیستم پیجینگ آنالوگ عجله نکنید ، حتما قبل از خرید سیستم پیجینگ آنالوگ قیمت تجهیزات پیجینگ تحت شبکه را مقایسه کنید . شاید در نگاه اول قیمت تجهیزات پیجینگ تحت شبکه از قیمت سیستم پیجینگ آنالوگ بالاتر باشد ولی هزینه های نگهداری ، زیرساخت و کاربری سیستم پیجینگ تحت شبکه بسیار پایینتر از پیجینگ آنالوگ می باشد. 

راهنمای خرید سیستم پیجینگ تحت شبکه

راهنمای خرید مرکز تلفن 

 

 


چت با کارشناسان در واتس آپ