فروشگاه نت استاک

سیستم پیجینگ و اینترکام

توسط: نت استاک
به اشتراک گذاری در:

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد سیستم پیجینگ سامانه ایست که در آن تجهیزات پیجینگ نقش انتقال و توزیع پیام های صوتی در مراکز عمومی را برای افراد دارد. سیستم پیجینگ یک روش ارتباط فوری است که می تواند پیام های مهم را در کوتاه ترین زمان دریافت کند. و لازم به ذکر است که بدانید تجهیزات سیستم پیجینگ شامل بلندگو پیجینگ، میکروفن پیجینگ و سیستم اینترکام ip است که توسط سرور سیستم پیجینگ و اینترکام قابل مدیریت است. و اما سیستم اینترکام تحت شبکه یک تکنولوژی ارتباطی است که ارتباط آن از طریق شبکه های مختلف برقرار می شود. و به شرکت ها و دیگر مراکز این امکان را می دهد تا هزینه های ارتباطی خود را کاسته و به سرعت بیشتری دسترسی داشت باشند.

سیستم پیجینگ و اینترکام

به ادوات و تجهیزاتی که می تواند صدای در حال تولید و یا صدای ضبط شده را از طریق بلندگو ها به مخاطب انتقال دهد سیستم پیجینگ می گویند. اساسا سیستم پیجینگ برای محاوره با صدای بلند و تقویت صدای ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. گاه لازم است از میکروفون یا هر ابزاری که بتواند صدای محیط را دریافت و آن را برای انتقال در بستر رسانه تبدیل کند به منظور ایجاد صدای ورودی استفاده کنیم. رسانه انتقال در سیستم پیجینگ حامل صدای تولید شده برای انتقال به ابزار پخش صدا می باشد. بلندگو ها ابزار پخش صدا در سیستم پیجینگ و اینترکام(Paging And Intercom System) هستند. 

پیجینگ صوتی و پیجینگ تصویری 

نوع مرسوم پیج کردن در سیستم پیجینگ و اینترکام همان پیجینگ صوتی می باشد ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن سیسیتم پیجینگ تحت شبکه می توان از دوربین و صفحه نمایش به منظور انتقال و پخش تصویر از مبدا تولید صدا به مقصد پخش صدا استفاده کرد. در سیستم پیجینگ تصویری مقصود ما ایجاد تماس صوتی و تصویری با مخاطبین می باشد که می تواند با یک و یا چند مخاطب باشد. ابزار مورد استفاده در پیجینگ تصویری می تواند اینترکام و یا تلفن تصویری باشد. همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره شد، با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، اینترکام های تولید شده عمدتا اینترکام های تحت شبکه هستند. 

پیجینگ و اینترکام 

پیجینگ و اینترکام دو عبارت جدانشدنی هستند. با توجه به هوشمند شدن زیرساخت های موجود در کارخانه جات و بیمارستان ها از اینترکام به عنوان ابزار پیجینگ استفاده می شود. در شرایطی که صرفا نیاز به یک تماس فوری باشد می توان از اینترکام با یک دکمه تماس فوری استفاده کرد. البته اینترکام در پیجینگ صرفا برای پیجینگ صوتی و یا تصویری نیست بلکه می توان از آن برای ایجاد تماس های فوری نیز استفاده کرد. 

اجرای سیستم پیجینگ 

بهترین راهکار برای سیستم پیجینگ و اینترکام اجرای اصولی و دقیق است. باید شرکت هایی که تجربه اجرای پیجینگ در صنایع مختلف را دارند شناسایی کنیم و از آن ها بخواهیم تا تجهیزات سیستم پیجینگ مورد نیاز شما را در قالب پیشنهاد فنی و مالی ارائه دهند.  در اجرای سیستم پیجینگ می بایست به موارد مختلفی نظیر محیط پیاده سازی، توان مورد نیاز بلندگو‌ها، ابزار ارتباطی برای ورودی صدا و زیر ساخت را در نظر گرفت. 

طراحی سیستم پیجینگ و اینترکام

برای طراحی سیستم پیجینگ دو حالت مفروض است. اول اینکه قصد طراحی سیستم پیجینگ برای محیطی را داشته باشیم که در مرحله نازک کاری است و هنوز هیچ زیرساختی در آن اجرا نشده است. 
حالت دوم در طراحی سیستم پیجینگ زمانی خواهد بود که تمامی زیرساخت ها اجرا شده است و بنای مذکور در حال استفاده است. در حالت اول می توان تمامی جایگذاری های بلندگو ها و حتی نوع بلندگو ها را در بهترین حالت ممکن طراحی و اجرا کرد ولی در حالت دوم محدودیت های فروانی در طراحی و اجرای سیستم پیجینگ و اینترکام خواهیم داشت. 
رفع بسیاری از محدودیت های موجود در زیرساخت را می توان با اجرای سیستم پیجینگ تحت شبکه جبران کرد.

تجهیزات سیستم پیجینگ 

تجهیزات پیجینگ مورد استفاده در سیستم های پیجینگ می‌تواند مختلف باشد. به طور مثال در سیستم پیجینگ سنتی از آمپلی فایر برای تقویت صدای ورودی به بلندگو ها استفاده می کنیم ولی در سیستم پیجینگ تحت شبکه نیازی به آمپلی فایر نیست چون تمامی بلندگو های تحت شبکه دارای آمپلی فایر داخلی هستند که به نسبت توان بلندگو ها تغییر می کند. میکروفون، اینترکام، تلفن صنعتی، سرور پیجینگ یا همان سیستم کنترل مرکزی پیجینگ از دیگر اقلام سیستم پیجینگ و اینترکام است. با توجه به محیطی که سیستم پیجینگ در آن اجرا می شود، اقلام دیگری از تجهیزات پیجینگ را به کار می بریم به طور مثال چراغ و بوق هشدار که می تواند در سیستم های پیجینگ بحران مورد استفاده قرار گیرد. 

قیمت سیستم پیجینگ 

برای اطلاع از قیمت سیستم پیجینگ در ابتدا می بایست نوع سیستم پیجینگ و اینترکام را مشخص نمائید. برای خرید سیستم پیجینگ آنالوگ عجله نکنید، حتما قبل از خرید سیستم پیجینگ آنالوگ قیمت تجهیزات پیجینگ تحت شبکه را مقایسه کنید. شاید در نگاه اول قیمت تجهیزات پیجینگ تحت شبکه از قیمت سیستم پیجینگ آنالوگ بالاتر باشد ولی هزینه های نگهداری، زیرساخت و کاربری سیستم پیجینگ تحت شبکه بسیار پایینتر از پیجینگ آنالوگ می باشد. 

نتیجه گیری

سیستم پیجینگ و اینترکام هر دو ابزارهای مهم و موثر برای ارتباطات داخلی در محیط های صنعتی و غیر صنعتی هستند که هر کدام ویژگی و کاربردهای متفاوتی دارند. اما سیستم های پیجینگ معمولا برای ارسال پیام های صوتی و تصویری به گروه های بزرگتر و به صورت یکطرفه استفاده می شود که به کابراین اجازه می دهد تا پیام های خود را به صورت فوری و مستقبیم ارسال کنند. از طرف دیگر اینترکام تحت شبکه به صورت دو طرفه و هم زمان با یکدگیر ارتباط برقرار می کند و می تواند مکالمات صوتی و تصویری را فراهم کند و به کاربران امکان ارتباط بیشتری را می دهد.

14030420


نظرات کاربران
ارسال نظر
سبد خرید
    سفارش شما

    جمع سبد : 0